2021 Tül & Perde Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Perde Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Farklı alanlarda kullanılabilen perde modelleri arasından en uygununu seçebilmek de dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Üretildikleri ve kullanılmaya başlandığı günlerden itibaren büyük fark yaratan Tül & Perde sistemleri hafif ve az hacimli yapılarıyla az yer kaplamışlardır. Bu sayede bakım, temizlik veya montaj faaliyetleri çok daha kolay ve isteğe bağlı hale gelmiştir.

Bunun yanında estetik açıdan mekana kattığı görünüm de klasik perde veya diğer modellerde farklı bir noktada yer almış ve kendine özgü yeni ev dizaynları dahi üretilmesini sağlamıştır. Kullanım yerleri olarak mutfak alanlarında genellikle mikro jaluzi denilen metal jaluziler kullanılmalıdır. Son yıllarda Briz Perdeler yada diğer ismi ile Çubuk perde modelleri de çok kullanılmaya başlanmıştır. Briz Tül perdeler günümüzde bayanların çok seçtiği trend perde çeşitlerindendir. Sitemizde sizler için en kaliteli Briz perde çeşitlerini en uygun fiyatlarla sunmaya devam ediyoruz. Briz perdeleri satın aldığınızda tüm aparatları ile beraber paketlenip sizlere gönderilmektedir.

Pencere ölçüsü alırken açılır kanadı olup olmadığına bakılmalıdır. Komple ölçü değil de bölüm bölüm ölçü alınmalıdır. Bu ölçülerin milimetrik olmasına dikkat etmelisiniz. Marketlerde satılan jaluziler standart ölçülerde üretildiğinden pencerelerinize uyum sağlamayabilir. Bu durumlarda özel siparişlerle jaluzi sistemi yaptırmaktan başka çareniz kalmamaktadır.

Tül perdenin avantajına bakarsak perdeye göre güneş ışığının daha çok emilmesini sağlar. Dışarıyı daha rahat görünmeden izleyebilme imkanı da sağlar. Jaluzinin ömrü perdeye göre çok daha fazladır.

Evinize uygun jaluzi seçerken balkon alanında güneşe çok maruz kalacağı için ahşap önerilmez. Ahşaplar daha çok salonlarda kullanılmalıdır. Mutfaklarda da aynı şekilde mikro tavsiye ediliyor. Yatak odalarında stor denilen güneş ışığını emme özelliği olan perdeleri kullanmanız tavsiye edilir.

Spor bir ofisiniz varsa perfore denilen delikli, manzarayı bozmayacak Tül kullanabilir. Eğer mekanınız hava olarak daha ağır bir ofis ise 50mm ahşap jaluzi daha uygun olacaktır. Kalabalık bir ofis kullanıyorsanız burada da mikro jakuziler tercih edilmelidir.

Plastik jaluzilerin ömürleri 6-7 aydır. Plastik jaluzilerin dezavantajı sürekli mekanik aksanda arıza çıkarması, ipini koparması gibi sorunlardır. Fiyat olarak uygun olmasına rağmen satıcılar da bu yapının daha az kaliteli odluğunu bildirirler.

Alışveriş deneyimini iyileştirmek için kişisel veri politikamız ve KVKK doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.
Sohbet Başlat